Zobrazení: 139

INFORMACE O SITUACI V POBYTOVÝCH SLUŽBÁCH SSV, p.o.

Vážení příznivci SSV, p.o.,

vzhledem k množícím se dotazům ohledně situace v našich pobytových službách (Domov pro seniory na ulici Polní a Domov se zvláštním režimem na ulici Čtvrtníčkova) po bouřce, která se prohnala městem v noci z 24. na 25. 6. 2021, bychom Vás chtěli informovat o aktuálním stavu.

Hlavní a zásadní informací je, že NEDOŠLO K ŽÁDNÝM ÚJMÁM NA ZDRAVÍ NAŠICH UŽIVATELŮ SLUŽEB ANI PRACOVNÍKŮ.

Vzhledem k dešti a síle větru ale došlo ke škodám na hmotném majetku organizace – byla stržena střešní krytina na některých částech střechy a v souvislosti s tím do budov zateklo, vodou byla poškozena výpočetní technika a část vybavení podkroví, okno ve společenské místnosti bylo vylomeno větrem. Smutný pohled byl hlavně na naše zahradní areály – 15 polámaných nebo vyvrácených stromů, zlomený sloup venkovního osvětlení areálu, rozbité polykarbonátové zastřešení zásobovací rampy, vyvrácený plot v areálu DZR popadanými stromy a zničení plotové zástěny, spadené veřejné elektrické vedení do zahrady DZR , vytopená keramická dílna…

Situace je nyní pod kontrolou a na odstranění škod se pracuje. Všem, kteří se na spolupráci při likvidaci následků bouřky podíleli a podílejí, moc děkujeme. Velký dík patří především dobrovolným hasičům a našim pracovníkům, kteří započali s jejich odstraňováním ještě v noci – těm, kteří byli aktuálně ve službě, i těm, kteří neváhali v nočních hodinách přijet pomáhat ze svých domovů a svého volna.

Zároveň bychom chtěli vyjádřit solidaritu s našimi spoluobčany na Hodonínsku a Břeclavsku, kde je situace daleko horší a vážnější. Pomoci jim chceme alespoň prostřednictvím sbírky, kterou založili naši pracovníci v reakci na události této noci ve zmíněných regionech. Myslíme na obyvatele postižených obcí a přejeme jim hodně sil do boje s následky přírodní katastrofy.

 

Mgr. Dana Indráková - ředitelka SSV, p.o.

25. 6. 2021