Zobrazení: 62

INFORMACE O AKTUÁLNÍ SITUACI V DOMOVĚ PRO SENIORY

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich seniorů,

opět bychom Vás chtěli informovat o aktuální situaci v Domově pro seniory. V tomto adventním čase pro Vás máme zprávy příznivé i nepříznivé. 
 
S potěšením Vám dnes můžeme říci, že na oddělení A se zatím podařilo nákazu virem COVID-19 díky velkému úsilí všech zapojených pracovníků zvládnout a na oddělení už pro tuto chvíli skončila izolace i karanténa; uživatelé služeb se tak mohou alespoň trochu věnovat předvánočním aktivitám a budete se za nimi za přísných hygienických opatření moci vypravit na návštěvu (bližší informace k návštěvám najdete v předchozím sdělení a v záložce O nás / Ke stažení - Pokyny k návštěvám DpS). 
 
Druhou zprávu dnes oznamujeme s lítostí, protože boj s nákazou se aktuálně přesunul na oddělení B, kde bylo pozitivně testováno několik uživatelů služby. I zde má zatím většina nakažených seniorů mírný průběh nemoci. Okamžitě jsme přijali přísná opatření, nastavili izolační a karanténní zóny a po dobu 10 dnů bude celé oddělení B uzavřeno v karanténě. Po tuto dobu, bohužel, nebudou návštěvy pro uživatele oddělení B umožněny. 
Dne 14. 12. budou všem uživatelům služby provedeny RT-PCR testy na přítomnost viru SARS-CoV-19 a podle výsledků rozhodneme o dalším postupu. 
 
Milí blízcí našich seniorů, víme, že máte o své blízké obavy, prosíme Vás ale o trpělivost a pochopení. Buďte ujištěni, že všechny kontaktní osoby pozitivně testovaných uživatelů služeb sami informujeme a kdyby došlo ke změně zdravotního stavu kohokoliv z nich, dáme neprodleně rodině vědět. Netelefonujte tedy, prosím, ve strachu o zdraví Vašich blízkých na oddělení - pracovníci teď pracují v oslabeném počtu a v ochranných pomůckách a není v jejich silách vyřizovat desítky telefonátů denně. 
 
Budete-li přeci jen potřebovat bližší informace, obraťte se raději prostřednictvím e-mailu na vrchní sestru Evu Juřenovou na e-mailu: 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na vedoucí sociálního úseku Mgr. Marcelu Preisovou na e-mailu: 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a buďte, prosím, trpěliví - i pro vedení organizace je v současné době situace nyní velmi náročná na organizaci i čas. 
 
Děkujeme Vám za pochopení a podporu, přejeme navzdory nelehké situaci pěkný adventní čas a věříme, že brzy budeme moci napsat jen příznivé zprávy.
 
Mgr. Dana Indráková - ředitelka SSV, p.o.
 
4. 12. 2020